Detoksykacja organizmu | AreYouFit

Detoksykacja organizmu

jelito_grubeDetoksykacja organizmu

 

Stan zdrowia i witalność organizmu w dużej mierze zależy od wysiłku i całkowitego wyeliminowania odpadów z przewodu pokarmowego. Większość problemów fizycznych spowodowanych jest przez nagromadzenie materiału odpadowego, który początkowo gromadzi się w jelicie grubym,, a następnie rozprzestrzenia się na inne części ciała, takich jak wątroba,nerki, serce i płuca .Podczas jedzenia wysoko przetworzonej żywności, które zostały pozbawione większości składników odżywczych, włókien naturalnych i siły życiowej, mięśnie owinięte wokół okrężnicy mają wielkie trudności w poruszaniu się wzdłuż częściowo strawione masy żywności. Kiedy substancja ta pozostaje w okrężnicy przez zbyt długi okres czasu, to staje się coraz trudniejsze i też bardziej sucha. Zgromadzone lub uwięzione odpady w okrężnicy i toksyczne substancje mogą znaleźć drogę do krwiobiegu i układu limfatycznego, powodując uczucie zmęczenia, słabości lub chorobę. Inne częste dolegliwości związane z jelitem grubym obejmują zaparcia, biegunkę, wzdęcia, bóle głowy, zawroty głowy, nudności, zapalenie zatok, zaburzenia wzroku i słuchu, bóle kręgosłupa, nieświeży oddech, zapach ciała i zaburzenia układu nerwowego. Przewlekłe sytuacje są częstą przyczyną raka jelita grubego.

 

Czym jest detoksykacja?

 

Detoksykacja to proces usuwania toksyn z organizmu i ich neutralizację lub przekształcenia oraz usuwanie nadmiaru śluzu i przekrwienia. Wiele z tych toksyn pochodzą z naszej diety oraz środowiska zewnętrznego, powodując schorzenia zarówno ostre jak i przewlekłe.

Detoksykacja obejmuje zmiany w diecie i stylu życia, które zmniejszają spożycie toksyn i stopniowej ich eliminacji. Unikanie chemikaliów, z żywności lub innych źródeł, rafinowanej żywności , cukru , kofeiny, alkoholu, tytoniu, a także wielu leków pomaga zminimalizować obciążenie toksyn w organizmie.

W trakcie detoksykacji jelita grubego, ważne jest również włączenie prebiotyków w diecie, aby uzupełnić florę jelitową oraz bakteryjną.

"Młodość nie jest etapem życia
lecz stanem ducha"

Liv UlmanByć młodszym w 90 dni - kompleksowy program w którym możesz wziąć udział!!!

Rozpocznij trening już dziś

Imię i nazwisko

Adres email

Plan treningu

Informacje o sobie/cele

copyright © 2013 NL Consulting